30. Eesti õigusteadlaste päevad toimuvad 16.-17. oktoobril 2008 Tartus.

Esimese päeva plenaaristung peetakse Vanemuise Kontserdimajas. Pärastlõunal jätkub töö eraõiguse sektsioonis Vanemuise Kontserdimajas ja avaliku ning karistusõiguse sektsioonides Dorpati konverentsikeskuses. Teisel päeval toimuvad ettekanded ja arutelud sektsioonides ning lõppistung peetakse Dorpati konverentsikeskuses.

Üritused

Tänavused juubelipäevad juhatab sisse Eesti Advokatuuri tervituspidu 15. oktoobril restoranis "Volga". Neljapäeval, 16. oktoobril algusega kell 20.00 toimub Vanemuise Kontserdimajas pidulik õhtu koos toitlustamisega.
"Sotsiaalprogrammis" on huvilistel võimalus nautida hansaaegset lodjasõitu "Jõmmuga", osaleda AHHAA töötubades või teha suur ringkäik Tartu vanalinnas.

"Sotsiaalprogramm"
Lodjaga Emajõele seiklema!

Lodi on Emajõel ning Peipsil liiklemiseks kohaldatud omapärane mahukas tavaliselt ühemastiline purjelaev, mida kasutati Emajõel kaubaveoks teadaolevalt juba 14. sajandil. Lotjadel viidi Venemaalt hansalinna Tartusse karusnahku, vaha, mett, lina ning kanepit, samamoodi jõudsid Tartusse küttepuud. Emajõe Lodjaselts on kogutud teadmistele tuginedes ehitanud maailma ainukese lodja.

Hansalodi Jõmmu kutsub sõidule mööda hansaaegset ajaloolist kaubateed, et kogeda omal nahal lodjalise elu, kuulda Eesti omaaegsest suurimast sadamalinnast Tartust ning selle lähemast ajaloost. Lodja mahukalt tekilt saab nautida vaateid Emajõe kallastele ja kuulata giidi pajatusi möödunud aegades. Kes aga jahedust pelgab, saab trümmis lambanahkadel pikutada ja laevamoosekandi lõõtsamängule kaasa elada. Lodjasõit giidi ja lõõtsamängijaga kestab kuni 2 tundi, pardale mahub ühes grupis 25 inimest.

AHHAA ´a la carte neile, kes tahavad ise teha ja avastada!

DNA labor, geenikool
Selles laboris proovitakse eraldada rakkudest DNAd: pärilikkusaine settimist saab näha oma silmaga! Soovi korral võib iga eksperimenteerija oma katsetulemuse kaasa võtta. Tutvutakse AHHAA Geenikooli eestikeelse õppeprogrammiga ning vaadatakse DNA õppefilmi. Lihtsa rakumudeli kaudu selgitatakse bioloogilise raku elutegevust. Tutvutakse rekombinantse hiirega.

CSI: lahkamine
- Mis on biomeetria?
- Mille poolest on iga inimese silm ainulaadne?
- Miks peab paika vanasõna: silmad ei valeta?
Töötuba annab vastuse neile küsimustele ning kuuldakse muudki huvitavat. Lisaks on võimalik kontrollida kui kindlalt hoiab käsi skalpelli silma lahates.
Töötoad kestavad kuni 1.5 tundi ja ühes grupis on maksimaalselt 25 osalejat.

16. oktoober
AHHAA töötoad 12.00-13.30 (hostess lahkub grupiga Vanemuise Kontserdimajast 11.45)
AHHAA töötoad 14.00-15.30 (hostess lahkub grupiga Vanemuise Kontserdimajast 13.45)
AHHAA töötoad 16.00-17.30 (hostess lahkub grupiga Vanemuise Kontserdimajast 15.45)
17. oktoober
AHHAA töötoad 10.00-11.30 (hostess lahkub grupiga hotellist „Dorpat“ 9.45)
AHHAA töötoad 12.00-13.30 (hostess lahkub grupiga hotellist „Dorpat“ 11.45)

Ringkäik Tartu vanalinnas

Külalisi tervitab keskaegseis rõivais teejuht. Esmalt suundutakse Jaani kirikusse, mis on ainulaadne kogu Põhja-Euroopas oma terrakotaskulptuuride poolest. Edasi külastatakse Tartu Mänguasjamuuseumi, kus tutvutakse mänguasjadega, millega siinmail on mängitud läbi aegade. Järgmine peatuspaik on Linnakodaniku Muuseum, kus antakse ülevaade 18–19. saj. Tartu linnakodaniku elustiilist. Edasi liigutakse Antoniuse Gildi. Giid tutvustab käsitöömeistrite ja kunstnike kodasid ning räägib Tartu Väikegildi ajaloost. Antoniuse Gildi meistrid näitavad uudistajatele, kuidas tööd valmivad, soovi korral on võimalus meistrite ja kunstnike töid kaasa osta. Ringkäik kestab kuni 2 tundi ja ühes grupis on maksimaalselt 25 osalejat.

16. oktoober 

Ringkäik 12.00-14.00 (giidiga lahkumise aeg Vanemuise Kontserdimajast 11.45)
Ringkäik 14.00-16.00 (giidiga lahkumise aeg Vanemuise Kontserdimajast 13.45)
Ringkäik 16.00-17.00 (giidiga lahkumise aeg Vanemuise Kontserdimajast 15.45)
17. oktoober
Ringkäik 10.00–12.00 (giidiga lahkumise aeg hotellist „Dorpat“ 9.45)
Ringkäik 12.00–14.00 (giidiga lahkumise aeg hotellist „Dorpat“ 11.45)